استکبار ستیزی 13آبان با سخنرانی امام جمعه شهرستان کیار(شلمزار)

12312132

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع بحث ما استکبار ستیزی است.در رابطه با استکبار ستیزی را اگر نگوییم که از بدیهیات است و نیاز به فکر کردن ندارد حتما می پذیریم از قضایای فطری است یعنی اگر چه «ستیز با استکبار ضررورت دارد» نیاز به استدلال دارد اما استدلال و حد وسط برای ذهن بدون تأمل و فکر حاضر و حاصل است. استکبار ستیزی یعنی تقابل عدل و ظلم و جنگ فقر و غنی واگر کسی اینها را قبول ندارد نمی پذیریم که مشکل نظری داشته باشد چون اینها از الفبای انسانیت است الفبای فطرت است بنابر این اگر کسی قبول نداشته باشد یا لج باز است یا منفعت طلب است یا ترسو!ما قبل از اینکه بخواهیم نگاه دینی به استکبار ستیزی داشته باشیم نگاه انسانی داریم. قبل از اینکه بخواهیم بگوییم وظیفه دینی است می گوییم وظیفه انسانی است

شعار مرگ بر آمریکا ندای فطرت انسانها است و به معنای مرگ بر ضایع کنند گان انسانیت!

فطرت بیدار آدمی عدالتخواه و ظلم ستیز است و انسان زنده نمی تواند نسبت به بی عدالتی و ستمگری سکوت کند و دم برنیاورد.

افرادی که فطرت آنان گرد و غبار گرفته در آیات و روایات تامل کنند!

اگر دین مقدس اسلام هم در آیات و روایات فراوان بیان استکبار ستیزی دارد برای افرادی است که فطرت انان گرد و غبار گرفته است.زور گویان عالم برای رسیدن به مقاصد شوم خود دست به هر کاری می زنند .آنان فتنه گر هستند با ایجاد فتنه آرامش را می گیرند قران کریم می فرماید: «و قااتلوهم حتی لاتکون فتنة و یکون الدین کله لله«با اینها بجنگید؛ یعنی آنها که باز نمی گردند و در راه باطل اصرار می ورزند، وقتی که شما می بینید سرسختی نشان می دهند و پولشان را در راه باطل خرج می کنند، شما هم مردانه با آنها بجنگید» (انفال/39)، چرا؟ حتی لاتکون فتنة؛ تا ریشه فتنه را بکنید. در این آیه قرآن صریحا دستور می دهد که با این کفاری که مجهزند و مال و ثروت خرج می کنند و صرف نیرو می نمایند بجنگید. ترهبون به عدو الله و عدوکم رعب و وحشت ایجاد کنید.

شاید دشمن را نشناخته اند؟11111

بعضی در حرف دم از مبارزه با ظلم و استکبار می زنند امام وقتی با دشمن مواجه می شوند برخورد خشن و تند ندارند !این افراد یا دشمن را نشناخته اند و یا اینکه دشمن در آنها نفوذ کرده!

اگر دشمنی آمریکا را کسی باور نکند عاقل نیست.چون دشمنی آمریکا با اسلام علنی است .

باور دشمن خیلی مهم است اصلا همان قدر که شناخت خدا مهم است شناخت دشمن هم اهمیت دارد. در یک بیان نورانی از نبی مکرم اسلام شناخت خدا و شناخت دشمن از نشانه های آذم عاقل است حضرت می فرمایند:

أَلَا وَ إِنَّ أَعْقَلَ‏ النَّاسِ‏ عَبْدٌ عَرَفَ‏ رَبَّهُ‏ فَأَطَاعَه‏؛ عاقل‌ترین مردم کسی است که خدای خود را بشناسد و اطاعت کند؛ وَ عَرَفَ عَدُوَّهُ فَعَصَاهُ؛ دشمن خود را بشناسد و او را معصیت کند»(اعلام الدین/337)

بعضیها نسبت به دشمنی آمریکا با اسلام خود را به خواب زده اند

اگر کسی دشمن را نشناسد یا بشناسد ولی خود را به خواب بزند و با دشمن دشمنی نکد ستیز نداشته باشد سر جنگ نداشته باشد.

خواب زدگي در شناخت دشمن و در برابر نقشه نظامی ،فرهنگی واقتصادی دشمن ، مي‌تواند آسيب‌ها و تخریبهای شومی را براي يك ملت به همراه آورد

کسی که نسبت به دشمن خواب باشد، طبیعتاً زیر لگدهای دشمن از این خواب بیدار خواهد شد. (امیرالمؤمنین(ع): مَنْ نَامَ عَنْ عَدُوِّهِ أَنْبَهَتْهُ الْمَکَایِد؛ غررالحکم/8672)

بعضیها خیلی خوش باورند می خواهند معجزه کنند میخواهند قبل از آمدن مهدی موعود مصلح کل باشند!

بعضیها خیلی خوش باورند می خواهند معجزه کنند میخواهند قبل از آمدن مهدی موعود مصلح کل باشند! این افراد ساده اندیش هستند ساده لوح هستند به دوتا لبخند دل دادند !اگر انسان یک کم از شعور سیاسی برخوردار باشد طرح دشمن را بشناسد هدف دشمن را بشناسد هرگز اعتماد نمیکند !می گویند برای اعتماد به آمریکا نیاز به زمان طولانی داریم حتما در خیال خودشان برای مسلمان کردن اوباما نیاز به زمان دارند!بیچاره ها! چقدر اینها غیر سیاسی بار آمده اند!

حضرت امام(ره) می‌فرمود: اگر آمریکا «لا اله الّا اللَّه» هم بگوید ما قبول نداریم(بر فرض که امریکا یک طرح صد در صد اسلامى- انسانى بدهد، ما باور نمى‏کنیم که آنها به نفع صلح و منافع ما گامى بردارند. اگر امریکا و اسرائیل «لا اله الّا اللَّه» بگویند، ما قبول نداریم؛ صحیفۀ امام/ج15/ص339)

می گویند جنگ نباشد!13

می گویند جنگ نباشد!می پرسیم مگر میشود دشمن باشد ولی جنگ نباشد.اگر وجود دشمن را باور کردیم ولی با جنگ موافق نبودیم معناش این است که میخواهند یک اهداف دشمن را تحمیل نمایند!

کسانی که جنگ را قبول ندارند بزرگ شده مکتب امام حسین علیه السلام نیستند بلکه در مکتب سامری بزرگ شده اند

به امام حسین علیه السلام می گفتند نرو!ول کن!حضرت می فرمود: الاترون ان الحق لا یعمل به و ان الباطل لا یتناهی عنه جماعتی که پی احقاق حق و ابطال باطل باشد زندگیشان را مرگ می دانم!

  • اما مکتب سامری می گوید لاقتال!جنگ نباشد!موسی به دین خود عیسی به دین خود!حق به را خود!باطل به راه خود! سلمان فارسی فرمود که پیامبر گرامی اسلام(ص) چنین می‌فرماید: «امت من به سه دسته تقسیم خواهند شد؛ 1. فرقه‌ای بر حق هستند باطل نمی‌تواند یک ذره از آنها کم کند، مرا و بچه‌های مرا دوست دارند؛ مَثل اینها مثل طلای نابی است که هرچقدر این طلای ناب را در آتش ببری و شکنجه دهی و بگدازی، جز عیار طلای او اضافه نخواهد شد. 2. فرقه‌ای هستند که بر باطل هستند حق نمی‌تواند یک ذره از باطل بودن آنها را کم کند؛ یُبْغِضُونِّی وَ یُبْغِضُونَ أَهْلَ بَیْتِی؛ اینها از من بدشان می‌آید و از اهل‌بیت من متنفر هستند. مانند آهنی که هرچقدر آنرا در آتش ببری، جز سیاهی به آن اضافه نخواهد شد تَفْتَرِقُ أُمَّتِی ثَلَاثَ فِرَقٍ فِرْقَةٌ عَلَى الْحَقِّ لَا یَنْقُصُ الْبَاطِلُ مِنْهُ شَیْئاً یُحِبُّونِّی وَ یُحِبُّونَ أَهْلَ بَیْتِی مَثَلُهُمْ کَمَثَلِ الذَّهَبِ الْجَیِّدِ کُلَّمَا أَدْخَلْتَهُ النَّارَ فَأَوْقَدْتَ عَلَیْهِ لَمْ یَزِدْهُ إِلَّا جَوْدَةً وَ فِرْقَةٌ عَلَى الْبَاطِلِ لَا یَنْقُصُ الْحَقُّ مِنْهُ شَیْئاً مَثَلُهُمْ مَثَلُ الْحَدِیدِ کُلَّمَا أَدْخَلْتَهُ النَّارَ فَأَوْقَدْتَ عَلَیْهِ لَمْ یَزِدْهُ إِلَّا شَرّاً؛ »(امالی مفید/ص30)
  • بعد می‌فرماید: «وَ فِرْقَةٌ مُدَهْدَهَةٌ عَلَى مِلَّةِ السَّامِرِیِّ؛ یک گروهی هم هستند که مذبذب هستند(یعنی در این میانه گیج هستند. معلوم نیست که دشمن اهل‌بیت(ع) هستند یا دوست اهل‌بیت(ع) هستند) اینها بر دین سامری هستند» شعار سامری چه بود؟ سامری یک شعاری داشت؛ هر کسی نزدیکش می‌شد می‌گفت «به من دست نزنید؛ لا مِساسَ»(سورۀ طه/97) یعنی مرا مسّ نکنید. ظاهرا به خاطر ترس و وحشتی که از اجتماع و مردم در او پیدا شده بود و از مردم و اجتماع فراری بود. به هر حال این «لا مِساسَ» تکیه‌کلام او بوده است. پیامبر(ص) در ادامۀ روایت می‌فرماید: «این گروه مذبذب که بر دین سامری هستند، نمی‌گویند «لا مِساسَ» بلکه تکیه‌کلام یا شعارشان این است «لا قتال» یعنی «جنگ؛ نه!» امام اینها عبدالله بن قیس اشعری، یعنی همان ابوموسی اشعری است؛ لَا یَقُولُونَ لا مِساسَ لَکِنَّهُمْ یَقُولُونَ لَا قِتَالَ إِمَامُهُمْ عَبْدُ اللَّهِ بْنُ قَیْسٍ الْأَشْعَرِی»(امالی مفید/ص30)
  • ابوموسی اشعری یک مذاکره شکست خورده را بر امام خود تحمیل نمود ابوموسی اشعری می گفت مردم از جنگ خسته شده اند امامی که میتوانست ریشه فتنه را بزند با ساده لوحی ابوموسی که میگفت جنگ نباشد مردم از جنگ خسته شده اند دست از جنگ با معاویه برداشتند و کربلا هم نتیجه ساده لوحی ابوموسی میشود به حدّی که امیرالمؤمنین(ع) بعد از آن ماجرا، رسماً در قنوت نمازش ابوموسی اشعری را لعن می‌کرد. (عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَعْقِلٍ، عَنْ عَلِیٍّ (ع): أَنَّهُ قَنَتَ فِی الصُّبْحِ فَلَعَنَ مُعَاوِیَةَ وَ عَمْرَو بْنَ الْعَاصِ وَ أَبَا مُوسَى وَ أَبَا الْأَعْوَرِ وَ أَصْحَابَهُمْ.(امالی طوسی، 725)

 

برخی دیگر می‌گویند ما قدرت مبارزه با مستکبران را نداریم و نمی‌توانیم مقابله آنها بایستیم

  • برخی دیگر می‌گویند ما قدرت مبارزه با مستکبران را نداریم و نمی‌توانیم مقابله آنها که در جواب آنها واقعه کربلا را به آنها نشان می‌دهیم که شاید در ظاهر یاران امام حسین(ع) شکست خوردند اما باطنا توانستند یزید را شکست دهند و در هر کجای جهان حتی در بین لائیک‌ها زمانی که واقعه عاشورا را برایشان تعریف می‌کنیم از یزید دفاع نمی‌کنند و شیفته امام حسین (ع) می شوند و شیعیان علوی تا کربلا را دارد ذلت معنا نخواهد داشت. شیعه از کربلا آموخته چه بکشیم چه کشته شویم بیروز هستیم
  • عزیزان دشمن شرایط بدتر از 8 سال دفاع مقدس را برای ما توطئه نموده است
  • چرا متوجه نیستیم امروز در شرایط سخت تر از دفاع مقدس قرار داریم.آن زمان صدام اگر شهری از شهر های ما را می زد توجیه میکرد زدید زدم!اما دشمنانی که الان استکبار کنار ما چیده با اعتقاد نذر می کنند که نفر نفر شیعه را سر ببرد!دشمن امروز با قصد قربت قصد ما را نموده است.سخت تر است چون صدام عضوی از سازمان ملل بود و به برخی قیودات جنگی مقید بود امام داعش به هیچ قیدی مقید نیست

در چنین شرایطی خیلی حماقت است که انسان فعالیت‌های نظامی دشمنان خودش را که تحت حمایت استکبار هستند، در اطراف خودش ببیند و بعد دشمن‌ی دشمن را باور نکند

 

 

Like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.