12 بهمن

خدیجه کبری زنگ انقلابامام جمعه شهرستان کیار صبح روز دوشنبه 12 بهمن 1394 برای شرکت در مراسم نواختن زنگ انقلاب وارد مدرسخه خدیجه کبری شد وسپس در دبیرستان دخترانه ولی عصر به ایراد سخنرانی پرداخت

متن کامل سخنرانی ایشان تقدیم می شود:

بسم الله الرحمن الرحیم

ما امروز دور هم جمع شده ایم سالروز ورود امام امت را جشن بگیریم.در مورد انقلاب اسلامی حرفهای زیادی شنیده اید .هر کسی با نگاه خودش در مورد این حادثه تاریخی سخن گفته و مطلب نوشته است.انقلاب ما در آستانه 38 مین بهار عمر خود هست خیلی سعی کردند این انقلاب را ازبین ببرند یا اینکه از داخل آن را توخالی نمایند اما نشد.

اما با یک نگاه یک باور در ما ایجاد می شود.اول باور رابگویم:باور به اینکه این انقلاب تا ظهور حجت ابن الحسن علیه السلام پابر جا هست و هر بار که دشمنان داخلی و یا خارجی با این انقلاب در بیفتند خودشان ور می افتند و این انقلاب قوی تر می شود.این باور اگر در همه ما ایجاد شود کاری نمی کنیم که آینده سر افکنده باشیم بلکه انقلاب را تا ظهور حجت ابن الحسن همراهی م نماییم.اما آن نگاهی که سبب ایجاد این گونه باور می شود این است که تفاوت بگذاریم بین انقلاب اسلامی ایران و انقلاب های دیگری که در جهان اتفاق می افتد.این انقلاب یک هدیه الهی بود.

پیدا شدن این باور خیلی راحت هست.اخبار غیبی در رابطه با انقلاب را ببینیم باورمان می شود که خدا میخواسته با یک تحول جهانی زمینه امدن حجت خود را فراهم نماید:

انقلاب اسلامی ما با رهبری حضرت امام چیزی است که توسط ائمه هدی (علیهم السلام) پیش بینی شده.

در حداقل دو روایت از روایت هایی که از امام باقر (ع) و شاید دیگر امامانمان نقل شده است، تصریح فرموده اند که مردی از قم قیام خواهد کرد؛ نام او نام یکی از انبیای عظام است. می دونید حضرت امام اسمشون روح الله بود و روح الله هم اسم حضرت عیسی بن مریم هم هست. او وقتی به حق قیام می کنه آنچه می طلبد به او نمی دهند و با اومقابله می کنند. او دوباره قیام می کنه و اینبار برای گرفتن حق موفق میشه. درباره یاران او، درباره قیام او تحسین های فراوانی از سوی ائمه هدی (ع) ذکر شده. در روایت دیگری آمده است که مردی از قم، قیام می کند که نام او روح الله است. به طور مشخص نام حضرت امام رو می برند و مشخصات انقلاب رو از خرداد 42 تا پیروزی انقلاب رو بیان می فرمایند. انقلاب ما چیزی نیست که از مد نظر اولیا خدا و اوصیای پیامبر گرامی اسلام دور مانده باشه. درباره مقدمات انقلاب ما هم باز روایاتی از آخرالزمان هست. من به اون روایات هم اشاره می کنم، روایات خوبی هستند.

خود حضرت امام مطلبی دارند می فرمایند: که هنگام تولد پیامبر اکرم، در این خطه، در این سرزمین، یعنی در سرزمین ایران 14 کنگره کاخ کسری فرو ریخت. بعد حضرت امام می فرماید: این شاید معنایش آن باشد که شب تولد پیامبر، خدا به پیامبر اکرم مژده می دهد؛ بعد از 14 قرن در این خطه حکومتی نبوی، حکومتی اسلامی و علوی برقرار خواهد شد.

یعنی شب جشن تولد پیامبر اکرم، که خدا جشن میگیره در عالم و اتفاق هایی در عالم میفته، از کاخ کسری 14 کنگره فرو میریزه. این عدد 14 معنا داره. پیغامش این انقلابه. شب تولد پیغمبر اکرمه. هنوز مبعوث نشده به رسالت. تولد انقلاب ما وعده اش داده میشه.

عزیزان اینگونه این انقلاب را نگاه کنیم تا همراه انقلاب بمانیم آنهایی که در این انقلاب شیطنت می کنند ودر صدد تغییر هستند خیال می کنند انقلاب اسلامی فقط یک حادثه سیاسی بوده؟نه بیچاره ها این یک مقدمه برای انقلاب جهانی هست دست شما و بزرگترهاتون نیست که!

در روایت دیگری آمده است که قومی قبل از ظهور آقا امام زمان (ع) قیام می کنند، يُوَطِئونَ لِلمَهدي سُلطانَه. مقدمه ظهور آقا امام زمان (ع) رو فراهم می کنند. بارها حضرت امام به زبان صریح و ساده این روایت رو ترجمه کردند. در کلمات حضرت امام هست که انقلاب ما انشاءالله مقدمه ظهور حضرت است. انقلاب ما انشاءالله مقدمه فرج است و ما به امید امام زنده ایم که به ما داده است این امید را و فرموده است که ما انشاءالله با این انقلاب پرچم رو به دست صاحب اصلی آن خواهیم رساند.

انقلاب ما یک انقلاب صرفا سیاسی به معنای جدید کلمه یعنی دموکراسی خواهی و لیبرال منشی و آزادی خواهی منهای ارزش ها نبود. چرا؟ چون این مفهوم خیلی جاها تو دنیا مطرح شده، اما انقلابی نشده. صرفا به خاطر دموکراسی در هر جایی در عالم انقلاب نمیشه!

همینجا یک نکته ای در حاشیه عرض کنم. یکی از شاگردان حضرت امام که کتاب های حضرت امام رو اکثرا ایشون تنظیم کردند و تدوین کردند و ترجمه کردند. اون کتاب هایی که به زبان عربی خصوصا بوده. کسی از ایشون نقل می کردند که وقتی امام از دنیا رفت ما خیلی پریشان بودیم. از ایشون پرسیدیم که شما چرا بهم نریختید؟ آرامش دارید؟ ایشون می فرماید که امام به ما گفته بود که من نمی مانم که پرچم رو به دست صاحب اصلی برسانم و من از دنیا خواهم رفت اما این انقلاب خواهد رسید. این انقلاب به دست صاحبش خواهد رسید.جوونا خودمون را برا ومدن حضرت آماده کنیم خودمان را به این انقلاب بچسبانیم این انقلاب به ظهور حجت ختم می شود تا ما هم برسیم وصل شویم.دبیرستان ولی عصر

 

 

 

 

Like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.